13.08.2017 00:06

Aksident i rëndë në Malin e Zi, vdes i riu nga Tirana dhe 5 të tjerë të plagosur

Read in English

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në Malin e Zi ku janë përfshirë edhe shqiptar. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në zonën e Tivarit, i raportuar nga mediat lokale. Si pasojë e përplasjes së dy makinave, një shtetas shqiptar, banues në Tiranë ka mbetur i vdekur.

Ai quhej Enes Rama, 29 vjeç dhe udhëtonte me mikun e tij me iniciale R.R. Ky i fundit ka mbetur i plagosur rëndë bashkë me 5 personat në makinën tjetër.

Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, por policia ka nisur hetimet për t’i zbuluar ato. Burimi: Blitz.al

 

A major automobile accident occurred in Montenegro, where Albanians were also involved. The incident occurred in the early morning hours in the Tivari area, reported by local media. As a result of the crash of two cars, an Albanian citizen resident in Tirana has remained dead.

He was named Enes Rama, 29, and traveling with his RR friend. The latter was seriously wounded with five people in the other car.

The causes of the accident are not yet known, but police have started investigating them to find out. Source: Blitz.al