Dhurata Dora dhe Lumi B sollën versionin e ri të “Simpatia”, por ja si reagon Edona Llalloshi

Xing

E Hënë 19 Qershor 2017, 13:01 / Kategoria Showbiz shqiptar

 

“Simpatia” ka qenë një ndër hitet shqiptare të viteve 90. Kënga, e cila është prezantuar për herë të parë në një festival shqiptar është një nga më të suksesshmet e Edona Llalloshit.

Por sot, që kanë kaluar më shumë se 20 vjet nga publikimi i saj i parë, Dhurata Dora dhe Lumi B e kanë sjellë në një version të ri, natyrisht edhe në stilin e tyre.

Por si ka reaguar këngëtarja e origjinalit pas publikimit të “Simpatisë” së re? Llalloshi  i ka dedikuar kolegëve një status në Instagram, ndërsa ka shprehur edhe emocionet e rikthimit pas në kohë.

“Lumin dhe Dhuratën i përgëzoj për këtë përpunim të ri të këngës dhe hitit të pavdekshëm “Simpatia”. Më ka kthyer 20 vjet mbrapa dhe është emocionuese kur vazhdon ende të dëgjohet. Ju dëshiroj nga zemra sukses!” – ka thënë ajo.

Me gjasa, ky ripunim i ri i këngës së vitit 1997 do të shndërrohet në një nga këngët më të dëgjuara të verës.

 

 

Këshilla për Marketingun
.