Budallenjte.

ishin dy budallej dhe j'u erdhi ideja te luanin futboll
degjo tha njeri:
- un do luaj rolin e 22 lojtareve ndersa ti,i tha shokut ,do te besh 30.000 tifozet,
e keshtu u be,njeri hipi ne tribunen e stadiumit e tjetri filloi te luante me top...
Beri nje gjuajtje te mrekullueshme me top nga larg dhe shenoi gol
filloi te vraponte drejt tribunes duke demostruar levizjet e njohura te golshenuesit
Nderkohe budallai tjeter qe ishte ne tribune mori nje shishe ja hodhi dhe ja hapi koken.
- mire more i tha,22 lojtare mua me qellove?
dhe budallai nga tribuna u pergjigj:
- 30,000 tifoze,po pse un e hodha??!!

Barsaleta te sapo dala nga furra

Qeni i Mires... 948 Lexime
Zjarrfikesi ... 943 Lexime
Tek doktori ... 1014 Lexime
Papagalli dhe Majmu... 932 Lexime
Burgaxhiu nga Gjiro... 1044 Lexime
Xhaja dhe peshkatar... 1032 Lexime
Deklarata... 866 Lexime
Tradhëtia ... 1031 Lexime
Per koke banori... 909 Lexime
Beni kerkon leje pe... 894 Lexime
Shqiptari dhe Greku... 1149 Lexime
Dy police... 1150 Lexime