I varfëri dhe i pasuri

Nje i varfer qe jetonte ne katin e peste dilte cdo dite i rrudhosur e palare nga shtepia. Nje dite komshiu i tij i pasur qe jetonte ne katin e pare e sheh dhe i thote:
-Te shoh cdo dite te palare e rrudhosur, ca ben mor burr, hekurosi rrobat se le nam.
"Skam hekur" pergjigjet i varferi.
Ok i thote i pasuri, po e ngrite hekurin tim me organin gjenital deri te shpia jote ne kat te peste do ta fal...dhe keshtu i varferi pas shum mundimesh e con hekurin ne shtepi...Pas disa ditesh i pasuri gjen te varferin ne shkallet e pallatit duke ngritur shtanga me organin gjenital.
-C'ben i thote, u cmende?
-Jo zoteri, i pergjigjet i varferi, po bej stervitje per te te mare lavatricen.

Barsaleta te sapo dala nga furra

Oferta... 1009 Lexime
Çifti!... 1030 Lexime
Lamadani... 909 Lexime
Numri i celularit ... 1075 Lexime
Tradhetia... 1032 Lexime
Bjondia ... 915 Lexime
Presioni ... 946 Lexime
Bjondet ... 1010 Lexime
... 873 Lexime
Dy binjake... 1024 Lexime
Xhaja... 1034 Lexime
Çmimi... 1024 Lexime