Krahasimi

Ne Itali:

Ai : O shpirt qenke e bukur do dalim per nje kafe?
Ajo : Po patjeter...

- Ne shqiperi:

Un : O ylli qenke shume e bukur do dalim per nje kafe?
Ajo : Degjo ketu ti djali mbar, une nuk jam k*rve te dal neper kafene, nese ke dicka me mua eja dhe me kerko doren ne shtepi. U morem vesh? Dhe mos me ndalo me ne rruge se perndryshe do ju them 14 vllezerve te mi.

Barsaleta te sapo dala nga furra

Xhemali nga Elbasan... 1039 Lexime
Kardiologu... 997 Lexime
Gjyshi dhe nipi... 1131 Lexime
Rip baci Alan :( ... 995 Lexime
Lakja... 1000 Lexime
Mungesat ... 965 Lexime
Ftesat për kafe ... 976 Lexime
Shqiptari dhe Angle... 1007 Lexime
Tharesja... 951 Lexime
Doktori me eksperie... 1013 Lexime
Si te dallosh tradh... 1128 Lexime
... 846 Lexime